Blog navigation

Poslední příspěvky

Autor: Prestocaffè SEO

 • Vychutnejte si výborné espresso v duchu la dolce vita
  Vychutnejte si výborné espresso v duchu la dolce vita
  2130 Zobrazení

  Podvečerní vánek příjemně hladí po tváři spolu s paprsky zapadajícího slunce. Zlehka přivíráte oči a naplno vychutnáváte výborné espresso jako z italské kafeterie. Intenzivní potěšení z dokonalosti okamžiku, které se snadno stane toužebným rituálem každodenního života. Přesně takové poselství nese okřídlené spojení „la dolce vita“. Během těch několika minut máte dovoleno snít a nerušeně užívat radostný život plný jednoduchého luxusu.

  Zobrazit více
 • Je chutnější káva robusta, nebo arabica?
  Je chutnější káva robusta, nebo arabica?
  5258 Zobrazení

  S neustále rostoucí oblibou kávy roste i počet diskusí na téma „káva robusta, nebo arabica“. Je to logické. Už i řada lidí v naší domovině se začala zajímat o kvalitní kávy, a tak se není čemu divit, že rádi řeší její poměr, kvalitu, zrnka, barvu, chuť, aroma a v neposlední řadě i přípravu. Pojďme se na ožahavou otázku podívat z trochu jiného pohledu. A podle mne z toho zcela nejzásadnějšího.

  Zobrazit více
 • Jak souvisí moka konvička ala „bialetka“ s praním prádla?
  Jak souvisí moka konvička ala „bialetka“ s praním prádla?
  2515 Zobrazení

  Itálie dala světu krom naprosto výjimečné kávy jednu mimořádně důležitou proprietu. Díky ní si lidé už přes 80 let mohou přioravovat vynikající espresso v pohodlí domova. Vynález Alfonsa Bialettiho doslova odstartoval kávovou revoluci a stal se skutečným symbolem „cucina Italiana“, chcete-li italské domácnosti. Dnes už patří oblíbená moka konvička, nebo také „bialetka“, mezi klasiku a nedílnou součást mnoha domácností po celém světě. Jak souvisí s praním prádla, a byla opravdu první? Na to se...

  Zobrazit více
 • Italská mafie má svou vlastní kávu, možná jste ji také měli
  Italská mafie má svou vlastní kávu, možná jste ji také měli
  4594 Zobrazení

  Mafie platí za jedu z věcí, na které Itálie příliš hrdá není. Je pravda, že ve filmech mafiánům občas docela fandíme. Fascinují nás jejich uhlazené způsoby, temperament, i to, jak drží při sobě. Někoho zase osloví dobrodružný, dramatický a svérázný způsob života. Na druhou stranu jsou i v roce 2020 mafiánské rodiny jako Cosa Nostra, Ndrangheta nebo Camorra velmi nebezpečné a rozhodně je lepší se od nich držet dál. A to i v případě kávy, kterou začala italská mafie prodávat ve velkém.

  Zobrazit více
 • Neapol? Vesuv, unikátní atmosféra, jedinečná káva a raději nezemřít
  Neapol? Vesuv, unikátní atmosféra, jedinečná káva a raději nezemřít
  1769 Zobrazení

  To abyste se tam mohli znovu vrátit. Miluji Itálii, a jejím pravým srdcem je pro mne krásná Neapol. A není to jen Vesuv, Pompeje a moře. Nic proti Římu, Benátkám nebo Milánu, ale já zkrátka tu podmanivou italskou atmosféru cítím právě v Neapoli. Říká se „vidět Neapol a zemřít“. Já říkám, že pokud poznáte Neapol, tak se tam budete chtít stále vracet.

  Zobrazit více
 • Nejlepší káva podle Italů? Bez mléka a na stojáka!
  Nejlepší káva podle Italů? Bez mléka a na stojáka!
  4025 Zobrazení

  Italové a jejich káva? To je věčné téma. Ostatně proto mám Itálii tak rád. Káva je na Apeninském poloostrově opravdový kult. Čistá esence života, a nejen „ranní povzbuzovák“, který vás má udržet při životě po zbytek dne. Místní si kávu opravdu vychutnávají, ale mají také jasná pravidla, která až fanaticky dodržují. Mnohdy se to s našimi místními zvyky příliš nesetkává. Pokud se tedy ptáte, jak má vypadat nejlepší káva podle Italů, pak si dejte na pár minut siestu, vydechněte a začtěte se.

  Zobrazit více
Showing 1 to 6 of 6 (1 Page)